Trzeba czekać

W sytuacji zauważenia niepokojących zmian, typu ból piersi, czy wyczuwalny guz w piersi, trzeba się zdecydować na wizytę u specjalisty. Poza tym warto regularnie brać udział w badaniach kontrolnych.

Nie watro odwlekać z wizytą, lecz umawiać się do ginekologa regularnie. Jak też regularnie podejmować we własnym zakresie badań piersi, oceniając ich wygląd i szukając dotykiem zmian w ich strukturze. Czasem trzeba czekać na ból piersi Gdańsk, aby się zdecydować na wizytę u lekarza specjalisty.

W przypadku zauważenia zmian pomocy chętnie udzieli poradnia chorób sutka warszawa, dysponując sporym technicznie zaawansowanym medycznym zapleczem technicznym. Można tam podejść do podstawowych badań, takich, jak usg, jak mammografia. Badania te umożliwią postawienie wstępnej diagnozy i w razie konieczności będą podstawą do dalszych badań.

Wśród tych badań może być biopsja cienkoigłowa, może być biopsja mammotomiczna. Każda z nich ma inne wartości dla diagnostyki. Biopsja mammotomiczna gruboigłowa ocenia tkanki na podstawie kilku pobranych jej wycinków. Natomiast biopsja cienkoigłowa Katowice ma nieco inne zastosowanie, nie daje możliwości postawienia pełnej diagnozy, ale jest współcześnie stosowana.

Obie biopsje mają wiele cech wspólnych, ale dzięki zaawansowanej technice możliwa jest do wykonania biopsja z implantami, implanty nie będą przeszkadzać w pobraniu materiału biologicznego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *