Zmiany chorobowe

Specjalnością onkologa są choroby nowotworowe, szczególnie złośliwe. One stanowią poważne zagrożenie dla ogólnego zdrowia i życia. Rak piersi dotyka głównie kobiety, a wszelkie zmiany nowotworowe, niekoniecznie złośliwe, wykrywa mammografia, i usg piersi.

Każdy onkolog kliniczny diagnozuje i leczy różnorakie nowotwory złośliwe, a te zaatakować mogą każdy fragment ciała, stopniowo wyniszczając cały organizm. Przykładowo jeśli będzie za późno wykryty rak piersi, co znajduje wzbudzający niepokój u kobiet, to rak piersi Warszawa da mizerne szanse na wyzdrowienie. Szanse daje odpowiednio wczesna diagnostyka.

Jednym ze sposobów wczesnego wykrywania jest mammografia, inaczej prześwietlenie rentgenowskie piersi. Alternatywnym, bądź uzupełniającym sposobem jest usg piersi Kraków, stosujący fale dźwiękowe o wysokiej niesłyszalnej częstotliwości.

Dotykowo, czy dzięki usg lub mammografii wykrywa się mutacje, w tym guz piersi, ale badania te nie dadzą wystarczających informacji o wykrytych zmianach. Są to tylko badania obrazowe, dostrzegające zmiany chorobowe, ale są to również badania nieinwazyjne i nie ingerują w ciało. Z tego powodu przechodzi się do diagnostyki tkanki aby móc ją jednoznacznie ocenić. Obecnie chętnie stosowana jest biopsja mammotomiczna Łódź, dzieląca się na dwa etapy. Pobranie fragmentu tkanki i ocenę w laboratorium.

Duże znaczenie ma czas, a poprzez częste badania obrazowe, oraz badania dotykowe można w porę zadziałać zwykle zajmuje się tym lekarz ginekolog. Ale nie tylko najlepszy onkolog w warszawie będzie miał problemy z leczeniem, jeśli choroba rozwinie się zbytnio.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *